W dniach 3-6 października 2017 roku w Krakowie odbyła się 5-ta edycja międzynarodowej konferencji International Conference on Man-Machine Interactions zorganizowana przez Instytut Informatyki Politechniki Śląskiej oraz Instytut Informatyki Teoretycznej i Stosowanej PAN. Przewodniczącym Komitetu Programowego konferencji był prof. dr hab. inż. Stanisław Kozielski, a honorowy patronat nad konferencją objął Dziekan Wydziału Automatyki, Elektroniki i Informatyki prof. dr hab. inż. Adam Czornik. Technicznym co-sponsorem konferencji była Polska Sekcja IEEE.

W konferencji wzięło udział prawie 70-ciu uczestników z 15 krajów. W czasie 9-ciu sesji naukowych wygłoszono 36 prezentacji, w trakcie sesji plakatowej zaprezentowano 20 plakatów, a uczestnicy mogli wysłuchać trzech zaproszonych wykładów przestawionych przez: profesora Erola Gelenbe  (Imperial College, London), profesora Paula Sieberta (School of Computing Science, University of Glasgow, UK) oraz profesora Patricka S.P. Wanga (Northeastern University, Boston, MA, USA).

Nagrodę za najlepszy artykuł dla młodego naukowca, sponsorowaną przez Dziekana Wydziału Automatyki, Elektroniki i Informatyki, zdobyli Mirosław Blocho i Jakub Nalepa za artykuł „Complexity Analysis of the Parallel Memetic Algorithm for the Pickup and Delivery Problem with Time Windows”.  Nagrodę za najlepszą ustną prezentację zdobyły Katarzyna Sieradzka oraz Kinga Leszczorz za prezentację „Consensus Approach for Detection of Cancer Somatic Mutations” a nagroda za najlepszy plakat została przyznana Michałowi Kozielskiemu za plakat „Decision Rule Learning from Stream of Measurements—A Case Study in Methane Hazard Forecasting in Coal Mines”.

Wyniki konferencji zostały opublikowane w publikacji Gruca A., et al.: Man-Machine Interactions 5. Advances in Intelligent Systems and Computing Volume  659, Springer 2018 oraz zostaną opublikowane w czasopiśmie Studia Informatica.

Więcej informacji oraz zdjęcia z wydarzenia można zobaczyć na stronie konferencji: http://icmmi.polsl.plIMG 0465