IMG 2528W dniu 29 listopada 2017 r. w Instytucie Informatyki Zespół Urządzeń Informatyki pod kierownictwem prof. dr hab. inż Andrzeja Kwietnia zorganizował spotkanie z kadrą naukową Katedry Informatyki i Automatyki Wydziału Elektrotechniki i Informatyki Politechniki Rzeszowskiej. W spotkaniu ze strony Politechniki Rzeszowskiej uczestniczyli: prof. dr hab. inż. Leszek Trybus, doktor honoris causa Politechniki Rzeszowskiej, dr hab. inż. Zbigniew Świder, dr inż. Jan Sadolewski, dr inż. Andrzej Stec, dr inż. Bartosz Trybus i dr inż. Dariusz Rzońca. Spotkanie odbyło się w ramach wieloletniej wzajemnej współpracy, która owocuje regularnymi spotkaniami na Międzynarodowej Konferencji Computer Networks organizowanej przez Zespół Urządzeń Informatyki, realizowanymi doktoratami oraz współpracą naukową.

Szanowni Goście na Seminarium Instytutu Informatyki przedstawili referat pt: IMG 2529"Środowisko CPDev do programowania sterowników przemysłowych w językach normy PN-EN 61131-3" po którym nastąpiła interesująca dyskusja. Po Seminarium Instytutu odbyło się spotkanie z pracownikami Zespołu Urządzeń Informatyki przedstawiające osiągnięcia Zespołu, prowadzone projekty, dziedziny badań naukowych oraz zajęć dydaktycznych i związanych z nimi laboratoriów. Na spotkaniu omówiono możliwości współpracy w zastosowaniu w dydaktyce i projektach przedstawionego środowiska CPDev oraz dalsze perspektywy bardzo dobrze układającej się współpracy naukowej i dydaktycznej. Po spotkaniu Szanowni Goście z zainteresowaniem zwiedzili część laboratoriów Zespołu Urządzeń Informatyki. Jesteśmy przekonani, że wizyta zaowocuje dalszą, jeszcze ściślejszą współpracą z Politechniką Rzeszowską.

Nasi Goście podczas wizyty w Laboratorium Sterowników Przemysłowych:

Następnie w laboratorium EMC: