Wykładem dr inż. Agnieszki Szczęsnej zainaugurowaliśmy sobotnie zajęcia „Programowania przez granie”. Projekt, w którego zaangażowani są pracownicy naszego Instytutu, polega na nietypowej nauce programowania poprzez tworzenie gier komputerowych. Zajęcia skierowane są do młodzieży w wieku 13-16 lat pochodzących z gmin powiatu Gliwickiego oraz miasta Świętochłowice i są zgodne z tzw. Trzecią misją uczelni. Młodzież nabędzie praktyczne umiejętności z programowania w języku C#, tworzenia gier komputerowych w środowisku Unity oraz pracy zespołowej. Więcej szczegółów na temat projektu można znaleźć na stronie http://inf.polsl.pl/index.php/programowanie-przez-granie.

Kierownik projektu: dr inż. Michał Staniszewski, prowadzący dr inż. Agnieszka Szczęsna, dr inż. Paweł Foszner, mgr inż. Agnieszka Michalczuk, mgr inż. Kamil Wereszczyński.

Politechnika Śląska realizuje projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich

Programowanie przez granie. Podniesienie umiejętności programistycznych poprzez tworzenie gier komputerowych dla młodzieży w wieku 13-16 lat.

Budżet projektu

Całkowita wartość projektu: 232 617,00 PLN